КОСТЯНТИН МЯСКОВ: БАНДУРНА ТВОРЧІСТЬ КОМПОЗИТОРА У ЖАНРІ НАРОДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА


Ключові слова: Костянтин Мясков, композитор, ювілей, бандура, репертуар, народно-інструментальне виконавство

Анотація

Мета статті полягає в аналізі та систематизації творчих здобутків Костянтина Мяскова у сфері бандурного репертуару, які стали вагомим внеском у розвитку українського народно-інструментального виконавства другої половини ХХ століття. Методологія пропонованої наукової розвідки передбачає такі методи наукового дослідження як біографічний – для систематизації фактів творчої діяльності Костянтина Мяскова, музично-теоретичний аналіз – для розуміння професійної індивідуальності композитора, комплексний – для осмислення творчої спадщини Костянтина Мяскова як цінного внеску в розвиток бандурного репертуару. Наукова новизна презентованої статті полягає у тому, що у ній вперше поставлено питання систематизації творчого доробку відомого українського композитора у сфері бандурного репертуару галузі вітчизняного музично-виконавського мистецтва. Висновки. Пропонована наукова стаття, присвячена творчості українського композитора Костянтина Мяскова, робота приурочена 100-річчю від дня його народження. Проаналізовано творчий шлях Костянтина Мяскова від концертного виконавця до професійного композитора. Подано рідкісні матеріали з особової справи митця, що знаходяться в архіві Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. У представленій науковій статті оцінено значимість його творчих здобутків у галузі народно-інструментального мистецтва, зокрема, в царині бандурного виконавства. Подано перелік видань, де публікувалися його твори для бандури, а також інформацію про спроби укласти загальний список творчого доробку композитора. Визначено роль бандурної творчості Костянтина Мяскова для розвитку бандурного репертуару.

Посилання

1. Bashtan, S.V., Omelchenko, A.M. (1989). School of bandura playing. Kyiv: Musical Ukraine [in Ukraine].
2. Davydov, M.A. (2010). History of performance on folk instruments. Lutsk [in Ukraine].
3. Myaskov, K. (1984). Plays for bandura [ed. S. Bashtana]. Kyiv: Musical Ukraine [in Ukraine].
4. Opryshko, M. (1967). School of bandura playing. Kyiv: Musical Ukraine [in Ukraine].
5. Personal file of K. Myaskov. Alumni of 1958 Archive of Tchaikovsky National Musical Academy of Ukraine [in Ukraine].
6. Protocol of the State Examination Commission of the SCC (Faculty of Composition) 1958. Archive of Tchaikovsky National Musical Academy of Ukraine [in Ukraine].
7. Sozansky, O.O. (1996). Myaskov Concert play „Baida”. Toronto-Lviv [in Ukraine].
8. Stelmashenko, A. (1986). Konstantin Myaskov. Kyiv: Music Ukraine [in Ukraine].
9. Stelmashenko, O. (1981). Konstantin Myaskov. Kyiv: Music Ukraine [in Ukraine].
10. Ukrainian music encyclopedia. (2011). T. 3 / Gol. redcol. G. Skripnik; NAS of Ukraine, IMPE NAS of Ukraine [in Ukraine].
Опубліковано
2021-12-30
Як цитувати цю статтю:
Buha, O. (2021). КОСТЯНТИН МЯСКОВ: БАНДУРНА ТВОРЧІСТЬ КОМПОЗИТОРА У ЖАНРІ НАРОДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА. Музикознавча думка Дніпропетровщини, (21), 387-399. https://doi.org/https://doi.org/10.33287/222153
Номер
Розділ
Articles